15 правил гарного апетиту

apetit3

• Дотримуйтесь режиму харчування. Необов’язково годувати дитину кожен день в строго призначений час, але дотримуватися певного порядку потрібно. Не перебивайте апетит.
      • Давайте дитині фрукти і солодощі як десерт після основного прийому їжі.
      • Спрагу між прийомами їжі слід вгамовувати водою.
      • Солодкі напої або соки підвищують рівень цукру в крові і знижують апетит.
      • Урізноманітніть меню. Дитині можуть набриднути одні й ті ж страви. Навіть ще зовсім маленьких дітей не варто годувати одноманітною їжею.
      • Не лайтеся і не шантажує своє чадо. Фрази на кшталт: «Якщо не з’їси кашу, не підеш гуляти!» або «давай швидше, поки не охололо!», — не прийнятні. Такі заходи породжують в дітях недовіру і страх до батьків, можуть викликати блювоту і як наслідок з’явиться негативне ставлення до їжі.
      • Прислухайтеся до думки дитини. Запитуйте самі, перед тим як почати готувати, чого б він хотів з’їсти. Адже в дитини, як і у вас, є улюблені страви. Подбайте про те, щоб дитині було зручно сидіти за столом. Якщо малюкові низько, підкладіть подушку, далеко — підсуньте. Ноги дитини повинні мати опору, а руки — вільно володіти ложкою.
      • Намагайтеся надавати стравам апетитний вигляд. Купуйте маляті красивий і зручний посуд (нехай він сам вибере). Будь-яку їжу можна прикрасити. Додайте в кашу варення або шматочки фруктів і її вже хочеться з’їсти.
      • Дитина не повинна сідати за стіл у збудженому стані. Пограйте з ним перед прийняттям їжі в спокійну гру або трохи почитайте книжку.
      • Не годуйте дитину відразу ж після її пробудження. Дитина повинна активно включитися в режим дня — вмитися, одягтися, навіть трохи пограти. Те ж стосується і денного сну.
      • Не перегодовуйте у спеку. Через надмірну втрату рідини знижується вироблення травних соків, їжа поволі перетравлюється. Звідси відсутність апетиту.
      • Йогурт, кефір, фрукти — відмінна їжа в спекотні дні.
      • Спокійна сімейна обстановка стимулює апетит. Не лайтеся і не з’ясовуйте відносини при дитині, а тим більше за столом. Напружені відносини між батьками, сварки, лякають дітей і змушують їх нервувати, тут вже не до їжі.
      • Татусі, частіше хваліть мамине куховарство!
      • Не годуйте насильно, якщо дитина хвора. При підвищенні температури, активність процесів травлення різко знижується. Тому хвору дитину необхідно напувати мінеральною водою (без газів і трохи підігрітою), чаєм, морсом або відваром з трав. Давайте по 20-З0 мл кожні 10-15 хвилин.
      • Їжа повинна бути легкою (кефір, йогурт, напіврідкі каші), годуйте потроху, але часто.
      • Свіже повітря, рухливі ігри та спокійний сон — запорука гарного апетиту. Діти, які мало гуляють, недосипають, як правило, погано їдять.
      • Не накладайте багато. Кількість їжі в тарілці дитини має бути майже в 2 рази менше ніж у вас.
      • Зменшіть порції, можливо, це підбадьорить вашого малюка, а якщо він не наїсться, то завжди попросить добавки.!