Робота з учасниками освітнього процесу щодо безпеки під час війни

Один з пріоритетів у діяльності закладів дошкільної освіти під час дії воєнного стану — убезпечити учасників освітнього процесу. Тому потрібно опанувати необхідні знання для збереження життя та здоров’я дітей. Це важливе завдання для кожного з дорослих.

З огляду на те, що на всій території України є велика загроза отримати враження мінами та вибухонебезпечними предметами, МОН надало закладам освіти методичні рекомендації щодо проведення просвітницької роботи з учасниками освітнього процесу.

Відповідно до наданих рекомендацій, необхідно протягом місяця провести роботу з просвіти учасників освітнього процесу в закладах дошкільної освіти з питань уникнення враження мінами, вибухонебезпечними предметами та ознайомити їх з правилами поводження в надзвичайних ситуаціях.

МОН звертає увагу, що головним для всіх дорослих, які опікуються дітьми раннього та дошкільного віку, має бути контроль за переміщенням дітей за межами будівель. Зокрема, дорослі мають:

• -не допускати прогулянок дітей без нагляду;
  • -обов’язково обстежувати територію, де гуляють діти, щоб виявити вибухонебезпечні та підозрілі предмети;
  • -розповідати дітям про небезпеку, яку несуть незнайомі предмети, покинуті іграшки тощо.

Для того щоб проводити роз’яснювальну роботу з дітьми з безпечної поведінки в умовах воєнного стану, МОН рекомендує вихователям використовувати різні форми організації освітньої діяльності.

Примітка: Підготовлено відповідно до листа МОН «Про методичні рекомендації щодо проведення просвітницької роботи з учасниками освітнього процесу в закладах дошкільної освіти з питань уникнення враження мінами, вибухонебезпечними предметами та ознайомлення з правилами поводження в надзвичайних ситуаціях» від 25.04.2022 № 1/4428-22.