Як зробити дозвілля з дітьми цікавим та різноманітним

Ми пропонуємо декілька варіантів розваг, якими можна зацікавити дітей, сидячи в приміщенні.

Незвичайні способи малювання

Паспарту.1

Виріжте на цупкому папері або картоні шаблон – метелика,       квітку, круг,

ромб тощо. Попросіть дитину створити каляки-маляки і   накладіть свій шаблон

зверху на  “карлючки” малюка. Так витвір   дитини стане неповторним

візерунком       крил метелика або    пелюсток квітки.

Відбитки пальців.

Підготуй такі речі: шматочки мочалки; фарби; вода;2

пензлик; ручки, олівці або фломастери.

Спочатку наносимо фарбу на мочалку пензликом.

Тепер притиснемо до мочалки пальчик.

Усе — на папері можна залишати кольоровий відбиток!

Малювання по сирій поверхні.

Техніка дуже пр3оста: змочіть аркуш паперу водою, дайте

підсохнути 30секунд і починайте малювати

акварельними   фарбами. Фарби розтікаються в різних

напрямках і    виходятьдуже цікаві розводи (квіти,

дерева).

Малюнки мильними бульбашками

Правила. У мильний розчин (вода, мило, шампунь)4

додай акварельної фарби або харчового барвника.

Колір обирай на власний розсуд.

Візьміть соломинку і дмухніть через неї в мильну воду,

створюючи якнайбільше бульбашок. А тепер – увага!

Візьміть папір та легенько прикладіть його зверху

до бульбашок. Дайте просохнути, щоб зробити папір ще

яскравішим, прикладайте його до бульбашок на воді

різних кольорів.

Шикарне панно з природних матеріалів

Знадобиться5: кольорові крупи (насіння, боби, макарони);           клей ПВА з пензлем; картон високої щільності; ескіз для       картини; фарбувальні склади з китицями. Крупи і зерна –     це   найдоступніші матеріали для рукоділля. Далі потрібно   намалювати від руки і перенести на картон відповідний   ескіз.     Зробити це можна, наприклад, за допомогою   трафарету. Необхідно нанести тонкий клейовий шар на   ділянку   малюнка, а потім присипати крупу кольору,   відповідного     картинці. Важливо! Пам’ятайте про те, що     повноцінне   висихання клею ПВА триває близько 2-3 годин,   тому потрібно   обов’язково почекати даний час.

ІГРИ З КНИГАМИ

6Фантазер.

Правила. Візьміть якусь дитячу книжку з картинками. Уважно розгляньте картинки разом із малюком і придумайте історію, не пов’язану з тією, про яку написана книга. Кілька разів виконайте це разом, а потім дитина і сама долучиться до вигадування.

Придумайте кінець історії.

Когнітивні здібності можна розвивати за допомогою звичайних оповідань або казок. Прочитайте частину історії та попросіть дитину подумати, що могло статися далі. Обговоріть варіанти, а потім дочитайте розповідь до кінця. Можливо, деякі моменти будуть навіть вгадані!

Детектив.

Інший варіант цієї гри, коли мама чи тато, не показуючи дитині картинку, розповідає, що на ній зображено і зариває книгу. А дитина повинна знайти цей малюнок, орієнтуючись за маминим описом. Потім помінятися ролями: описує дитина, шукає дорослий.

Створи свою історію.

Грати треба вдвох. Потрібен великий аркуш паперу чи блокнот, в якому буде записуватись ваша історія та різнокольорові фломастери. Один гравець загадує сторінку та номер стрічки, другий в книзі знаходить за координатами стрічку та виписує її на папір. Коли з різних речень буде сформовано текст, можна разом придумати головних героїв визначитись з жанром вашої історії та зробити малюнки до казки.

Для того, щоб заняття не набридали вашим дітям, слід кожного дня пробувати щось нове. Головне, пам’ятайте про те, що дитині потрібна не лише ваша увага, а й час зробити щось самостійно. Тому давайте власним дітям можливість відчувати себе поруч з вами особистістістю. В першу чергу, це стосується свободи вибору та особистого простору. Для того щоб не набриднути один одному, давайте собі відпочинок від хатніх справ і читайте лише позитивні новини!