Пільги на оплату за харчування дитини в закладі дошкільної освіти

Харчування дітей  здійснюється за рахунок коштів бюджету громади та батьківської плати.

З 1 січня 2023 року встановили таку вартість харчування на день:

• - для дітей від 1 до 4 років — 38 грн;
  • - для дітей від 4 до 6 (7) років — 52 грн.

Принцип оплати за харчування дітей: батьки  вносять за харчування 75% від його вартості,   25% — це кошти територіальної громади.

Батьки сплачують лише за дні відвідування дитиною закладу. За дні, у які дитина не відвідувала дитсадок, плату з батьків не справляють.

У Програмі  розвитку освіти Вінницької міської територіальної громади на 2022—2024 роки   визначили категорії дітей, які мають право на безплатне та пільгове харчування. Таким харчуванням забезпечуємо:

• -дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування;
  • -дітей з інвалідністю;
  • -дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»;
  • -дітей, у сім’ях яких сукупний дохід батьків на кожного члена сім’ї за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму, який щороку встановлюється Законом про держбюджет;
  • -дітей з числа ВПО та дітей, які мають статус дитини, що постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів;
  • -дітей з числа осіб, визначених у статтях 10 і 10-1 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (У статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» йдеться про сім’ї загиблих ветеранів війни, а у статті 10-1 — сім’ї загиблих захисників і захисниць України.).

Також наша міська рада звільнила від плати за харчування таку категорію, як діти із сімей, у яких один з батьків є учасником бойових дій або інвалідом війни та захищав незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України й брав безпосередню участь в АТО, забезпеченні її проведення, перебуваючи безповередньо в районах АТО у період її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки й оборони, відсічі й стримування збройної агресії РФ у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, а також у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією РФ проти України.

Крім того, плата з батьків не справляється за харчування дітей, які відвідують заклади та групи компенсуючого типу.

Також визначили таку категорію, як діти з багатодітних сімей, де батьківська плата визначається у розмірі 50% встановленої батьківської плати за харчування відповідного віку дітей.

Щоб отримати безплатне харчування, батьки дітей по­дають необхідний перелік документів безпосередньо у дитсадок або централізова­ну бухгалтерію, яка здійснює бухгалтерський облік цього зак­ладу.

документи -пільги на харчування