• Заняття з фізкультури в дитсадку на користь

Заняття з фізкультури в дитсадку на користь.

Як же правильно провести заняття з фізкультури в дитсадку?

Заняття за межами приміщення дитячого садочку – завжди викликає у дітей велике задоволення, адже вони дають можливість вийти зі стін приміщень на широкий простір, де так багато нового, а ще й незвіданого. Крім того такі заняття мають значний здоров’язбережувальний ефект. А заняття які організовані правильно на свіжому повітрі забезпечують високу моторну щільність дітей (80 – 90%).

Організація фізкультури на свіжому повітрі, як правило, залежить від пори року, погоди, вікових та індивідуальних особливостей дітей тощо.

У теплу пору заняття з фізкультури проводиться через 15 – 20 хвилин після початку прогуляки (рухова активність повинна починатися після адаптації організму до наявних погодних умов). У холодний період такі заняття доцільно проволити наприкінці прогулянки ,  щоб по закінченні діти швидко зайшли в приміщення.

Не сприятливі погодні умови можуть негативно впливати на працездатність і загальний стан дітей, тому в спекотну погоду не треба пропонувати дітям виконання складних рухів, бажано зменшувати кількість пробіжок. За умов високої вологості повітря потрібно добирати вправи, стимулюючі активність дітей. Як що надворі похмуро і хмарно, краще проводити сюжетні ігри та вправи, які викликають емоційний підйом дітей.

Структура занятть з фізкультури на свіжому повітрі.

І Підготовча частина:

Мета: активізувати увагу дітей, забезпечити фізіологічну та психологічну підготовку дитячого організму до виконання основних фізичних навантажень, розвитку швидкості реакції, формувати і закріпити навички різних видів ходьби та бігу.

Вправии підготовчої частини:

-        Шикування в шеренгу (в холодну погоду не проводити)

-        Різні види ходьби у поєднання з 3 – 6 дихальними вправами.

-        Повільний біг (2 – 4 хвилини).

-        Ходьба поєднана з вправами відновлюючими дихання.

-        Перешиковування для виконання загально розвиваючих вправ (5 – 7 впр.)

-        Перешиковування в колону.

-        Біг у середньому темпі ( 2хв.).

-        Ходьба поєднана з вправами на відновлюючими дихання.

ІІ Основна частина

Мета: навчання з подальшим вдосконаленням основних рухів, та розвиток фізичних характеристик дітей.

Вправи основної частини:

-        Виконання одного із основних рухів (новий або складний за фізичним навантаженням чи координацією).

-        Біг у середньому темпі (2 хвилини-.)

-        Виконання різних, відомих дітям основних рухів ( 2– 3 рухи).

-        Біг повільним темпом (2 – 3 хвилини)

-        Гра з великою рухливістю (естафета)

ІІІ Заключна частина

Мета: забезпечити поступовий перехід дітей від збудженого стану до спокійного.

Вправи заключної частини:

-        Повільний біг (1 – 1,5 хвилини).

-        Ходьба.

-        Виконання кількох вправ дихання

Заняття на майданчику повинно проводитися рухливими іграми з різноманітними основними рухами (заняття ігрового типу)

Памятаймо! Заняття з фізкультури на свіжому повітрі має тренувальний та оздоровчий ефект тільки за умов дотримування вимог: планування фізичних вправ,  врахування кліматичних умов та пори року, використання фізкультурного обладнання, дотримування вимог до взуття та одягу.

Бажаємо успіхів!