Комунальний заклад

ОНЛАЙН-СЕРВІСИ ДЛЯ АНКЕТУВАННЯ- ЗВОРОТНІЙ ЗВ’ЯЗОК З БАТЬКАМИ ПО-НОВОМУ

 

ОНЛАЙН-СЕРВІСИ ДЛЯ АНКЕТУВАННЯ- ЗВОРОТНІЙ ЗВ’ЯЗОК З БАТЬКАМИ ПО-НОВОМУ

   Педагоги співпрацюють із батьками вихованців не лише під час колективних зборів. Найліпший спосіб організувати зворотний зв’язок та дізнатися про вподобання та здібності дітей, традиції та принципи виховання в сім’ї — опитування. Як один із найпоширеніших методів взаємодії з батьками воно має такі форми:

-усне опитування — фронтальне, індивідуальне або групове;
-письмове — короткочасне (10—15 хв) і тривале (90 хв);
-анкетування;
-тестування;
-інтерв’ювання.

Анкетування (фр. еnquête — список запитань, розслідування) — структурно організований перелік запитань, кожне з яких логічно пов’язане з основною метою дослідження. Інформацію отримують після опитування респондентів. Анкетування належить до групи методів, яка в соціології, педагогіці та психології називається «опитування».

Із появою інтернету та розвитком технологій відпала необхідність користуватися паперовими анкетами й кульковими ручками ( що особливо актуально під час роботи в умовах карантину). Збільшилася кількість ресурсів, які дають змогу швидко створювати та аналізувати анкети. Розберімося, які переваги та недоліки мають популярні онлайн-сервіси.

Чим корисні

Онлайн-анкетування цінні з огляду економії часу. Більшість сервісів миттєво обробляє інформацію та відображує її у відсотках із зазначенням точної кількості респондентів, які відповіли на запитання, а також тих, хто обрав кожен із варіантів відповіді. Онлайн-опитування також можуть бути анонімними. У такому разі вірогідність отримати чесні відповіді батьків   підвищується.

Анкети, створені за допомогою онлайн-ресурсів, зручно використовувати під час батьківських зборів, семінарів, тренінгів тощо. Якщо ви маєте на меті миттєво проаналізувати результати та представити їх учасникам заходу, підготуйте комп’ютер із проєктором для демонстрації відповідей і перевірте наявність доступу до інтернету. А у випадку, коли демонструвати результати не потрібно, для організації опитування достатньо мобільних пристроїв із доступом до інтернету — смартфонів чи планшетів.   Респондентам, які з об’єктивних причин відсутні, запропонуйте заповнити анкету дистанційно в інший час.

Онлайн-сервіси мають багато переваг та оптимізують роботу з батьками. Проте існують чинники, які не дають змоги їх використовувати. Наприклад:

  • -відсутність інтернету або його низька швидкість;
  • -несправність комп’ютерної техніки;
  • -конфліктні ситуації з батьками;
  • -низька обізнаність в інформаційно-комунікаційних технологіях тощо.

 

Будьте готові до форс-мажорів. Найчастіше виникають проблеми з раптовим зникненням інтернету. У цьому випадку запропонуйте учасникам заходу пройти ще раз анкетування в інший час, а його результати надіслати електронною поштою, у Viber, розмістити на власних вебресурсах тощо.

Які обрати

В інтернеті існує багато різноманітних сервісів, які дають змогу організувати онлайн-опитування. Більшість із них адаптована як до комп’ютерів, так і до будь-яких мобільних пристроїв. Тому обирайте те, що підходить саме вам.

Один із найпопулярніших сервісів для створення анкет і тестів — forms.google.com. Цей сервіс дає змогу провести опитування, скласти список або зібрати адреси електронної пошти. Дані зберігаються в таблиці Google Sheets. Ресурс має значну кількість шаблонів оформлення. Він дає змогу розробляти анкети в стилі конкретного закладу освіти, використовувати корпоративні кольори, логотип  тощо.

Переваги Форм Google:

  • -миттєво обробляє інформацію;
  • -представляє результати як діаграми;
  • -імпортує відповіді в редактор електронних таблиць;
  • -підтримує формат відео та зображень;
  • -дає змогу —
    – -редагувати та заповнювати на мобільному пристрої;
    –- вбудовувати анкети у власні сайти чи блоги;
    – -публікувати в соціальних мережах.

Kahoot

Швидко провести анкетування та проаналізувати його результати дає змогу getkahoot.com. Зареєструйтеся на сайті, створіть тест чи опитування та активуйте їх. До змісту запитання можна додати графічне зображення чи відео. Ви також маєте змогу налаштувати таймер для відповіді на кожне запитання, переглянути історію опитувань, зберегти результати опитування на комп’ютері як поіменний список в таблиці Excel чи на Google Диску тощо.

       Недоліком ресурсу є англомовний інтерфейс. До того ж варіанти відповіді на запитання промарковані кольором і геометричними фігурами. Ви маєте демонструвати запитання на екрані чи дошці, оскільки в мобільному додатку відображені лише геометричні фігури без тексту варіантів відповіді.

Online Test Pad

Створювати анкети, опитування, тести для батьків   зручно за допомогою сервісу onlinetestpad.com. Він також має інструменти для обробки результатів.

Якщо ви створюєте анкету для онлайн-опитування в цьому сервісі, то маєте змогу:

  • -обрати українськомовний інтерфейс;
  • -додати зображення та налаштувати стиль кожної анкети;
  • -створити анкети з різними типами запитань.

Вирізняє цей сервіс із-поміж інших те, що респондент після завершення бачить результати як діаграми й таблиці, може завантажити таблицю з результатами опитування на свій комп’ютер.

Недолік ресурсу — реклама на сайті, що відволікає увагу. Тому встановіть фільтри реклами. Наприклад, для браузера Google Chrome — розширення AdBlock.

Triventy

Ресурс triventy.com став популярним і за кордоном, і в Україні. Головні його переваги — доступність, інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, можливість використовувати готові тести й анкети, які створили інші користувачі, тощо. Анкетування чи тестування відбувається в режимі реального часу. Після завершення завантажте на свій комп’ютер результати — електронну таблицю.

Усі розроблені анкети інтегруються з Google Classroom, а для зручності генерується посилання на опитувальник як QR-код.

Отже, онлайн-анкетування — ефективний метод взаємодії з педагогами й батьками вихованців, завдяки якому можна формалізувати опитування, опрацювати й порівняти дані без зайвих зусиль. До того ж анонімність відповідей підвищує їх достовірність.